Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 5 Δημοσιεύσεις ]   
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μία Συγνώμη ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιαν 2014, 03:02 
Φιλοξενούμενος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 29 Οκτ 2013, 03:29
Δημοσιεύσεις: 8
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 04 Ιουν 2010
Τοποθεσια: Chania
Ομαδα: Greek Airsoft Sniper Community
Αγαπητοί μου φίλοι και συνχομπίστες....

Μπορεί να παίζουμε και να λέμε πολλά περί το να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι όμως κάποια πράγματα πρέπει να τα λέμε και με το όνομά τους.
Είμαι για όσους δε με ξέρουν ο Κώστας Παπαδάκης που έρχομαι συχνά από τα Χανιά για να παίξω airsoft στην όμορφη κοινότητά σας.

Σήμερα λοιπόν επειδή μάλλον πολλοί δε το κατάλαβαν ένας ''συνχομπίστας'' μου έσπασε ένα δόντι κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού.Η Απόσταση που την έφαγα ήταν 7-8 μέτρα ΜΑX και την έφαγα με ριπή πάνω από 3 δευτερόλεπτα.Για όποιον δε πιστεύει στα λόγια μου ή στις ικανότητες μου στις μετρήσεις έχω ακόμα μέσα στη μπλούζα και την εξάρτηση καμιά 50άρέ bbs του θύτη ...
Μπίλιες καρφώθηκαν στα χείλη μου και πραγματικά ήταν η ασχημότερη εμπειρία μου στην 4ετή μου εμπειριά σαν παίκτης airsoft.

Ο Τραυματισμός μου ανέρχεται περί τα 100 ευρώ,δε πρόκειται να κάτσω να κλαφτώ για τα λεφτά αλλά θα ήθελα πολύ να βγει αυτός που μου το έκανε επειδή δε θυμάμαι ποιος ήταν γιατί προφανώς είχα χάσει το φως μου απο τα χτυπαρίδια που έφαγα και να μου πει ένα συγνώμη....
Ετσι απλά και όμορφα .

Δεν έκατσα να κάνω σκηνικό ,δεν είμαι τέτοιος τύπος εξ άλλου.Επίσης θα ήθελα να ξαναμετήστε τα αεροβόλα γιατί με 350 fps ΑΝ ηταν το αεροβόλο που μπορεί και να ταν ΔΕΝ κολλάνε τα μπιλάκια μέσα στα χείλη κάποιου !Ειναι ολίγον τρελό !

Ψάχνω κυρίως μία συγνώμη από το παιδί που μου την άμπωξε όχι κάτι παραπάνω.Το δόντι πάει χάθηκε αλλά επειδή δε θέλω να χάσω κι άλλα καθώς επίσης να μή χάσουν υπόλοιποι άλλα δόντια να ανασυνταχθούν οι κανόνες προστασίας ιδεάλως να φαιρεθεί το full auto στην επιλογή του firing mode γιατί και μη ρεαλιστικό είναι και ορίστε πως σπάνε δόντια για πλάκα!

Ευχαριστώ εκ των πρωταίρων.

Με εκτίμηση Κωστής
by Greek Airsoft Sniper Community
from Chania Airsoft Community


Συνημμένα:
9-2000-rescue8a.jpg
9-2000-rescue8a.jpg [ 13.9 KiB | 7345 προβολές ]

_________________
To υγιές ανθρώπινο μυαλό δεν ξυπνά κάθε πρωί σκεπτόμενο πώς ίσως είναι η τελευταία του εν ζωή μέρα επάνω στη γη . . .

~The Healthy Human Mind doesn't wake up in the Morning thinking this is its last day on Earth. . .
Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μία Συγνώμη ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιαν 2014, 10:40 
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 08:19
Δημοσιεύσεις: 1371
Τοποθεσία: Ρέθυμνο
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 03 Απρ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
Aγαπητε φιλε Κωστα

Καταρχην σου μεταφερω την θλιψη ολων για το ατυχες περιστατικο!

και επισης σε καλωσοριζω στο κλαμπ τον σπασμενων δοντιων!

Οστοσο χωρις παρεξηγησεις θα πω τα εξης:

Κανεις στην κοινοτητα μας δεν κρυβεται , λαθη γινονται και φυσικα θα διορθωνονται.
Επειδη εφυγες νωριτερα για αυτο δεν πηρες την συγνωμη που γυρευες και που φυσικα επρεπε να παρεις. (εδω πρεπει να πω και ενα συγνωμη εκ μερους μου αφου ημουν στην αντιπαλη ομαδα και δεν αντιληφθηκα την σοβαροτητα του γεγονοτος ωστε να διακοψουμε και να το συζητησουμε)

Παραλληλα πρεπει να συνεκτιμησουμε οτι δεν εγινε σε αυτην την περιπτωση τιποτα εκτος κανονισμων. Οι αποστασεις επαφων τηρηθηκαν , τα ορια fps τηρηθηκαν και το μελος που εβαλε εναντιον σου εαν ειναι αυτος που νομιζω (επειδη εφυγες νωριτερα δεν ειμαστε σιγουροι σε ποια περιπτωση εγινε το σκηνικο), ειναι παλιος και εμπειρος παικτης και μελος του συμβουλιου μας.

Εχεις στεναχωρηρηθει για την ατυχια σου το ξερω, ομως και εσυ οπως και εγω και οπως και πολλοι απο εμας δεν μπορουμε να εκμηδενισουμε ολες τις πιθανοτητες τραυματισμου στο παιχνιδι μας και ειδικα οταν θελουμε να παιζουμε διχως προστατευτικες μασκες προσωπου! Δεν φταιει σε τετοιες περιπτωσεις ο αλλος οταν χτυπησουμε ειδικα εαν εμεις δεν εχουμε προστατευθει καταλληλα.
Δηλαδη εγω δεν θα φοραω μασκα και θα τα βαλω με τον αλλο γιατι με πετυχε στο κεφαλι και πονεσα ή τραυματιστηκα; Δεν ειναι σωστο. Στο παιχνιδι μας το 50% τον περιπτωσεων ο αντιπαλος βλεπει μονο το κεφαλι σου. Το ρισκο ειναι δικο μας.

Ακομα, γενικα μιλωντας και για να ακουνε και αλλοι, πρεπει να συνυπολογισουμε οτι σε ενα καθημερινο παιχνιδι της κοινοτητας μας ( σε αντιθεση με ενα σεναριακο οπου οι συμμετοχες ειναι περιορισμενες σε παλαιοτερους παικτες) το ρισκο ειναι ακομα μεγαλυτερο για καποιο ατυχημα διοτι μπορουν να λαβουν μερος και απειροι παικτες οι οποιοι εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να σου ριξουν ριπη απο τα δυο μετρα. Ομως και αυτο δεν μπορεις να το απαγορευσεις αφου ενα στοιχειο του παιχνιδιου ειναι να ριξεις ριπη! Αυτο ειναι ενα απο αυτα που ενθουσιαζει το κοσμο για να ερθει να παιξει! Σιγα σιγα ειναι υποχρεωση του καθενος να βελτιωνεται σε καλυτερα επιπεδα παικτη αλλα για να εχουμε παικτες πρεπει να δώσουμε και στους καινουριους παικτες αυτα που ζητουν , πραγματα που ζητουσαμε και εμεις οταν ειματαν στην θεση τους.

Απο τα λογια σου ομως καταλαβαινω οτι η στεναχώρια ειναι μεγαλη και κυριως γιατι μαλλον ποτε δεν περιμενες να σου συμβει κατι τετοιο. Απο προσωπικη εμπειρια λοιπον θα σου πω οτι ειχα παρομοιο ατυχημα πριν 3 χρονια περιπου οταν απο τα 20 μετρα με οπλο κατω απο 400 fps μου ηρθε μια μοναδικη μπιλια και μου εσπασε το δοντι. Δεν χρειαζεται μονο να γινει κοντινη βολη για να σπασει δοντι , ατυχια χρειαζεται και η κακη στιγμη!

Παιρνωντας την ευκαιρια απο αυτην τη δυσαρεστη εμπειρια που ειχες θελω να ξεκαθαρισω οτι πιστευω οτι οταν συμβαινουν παρομοια ατυχηματα δεν φταιει ο αντιπαλος οταν εμεις χτυπαμε . Ειναι δικη μας υποχρεωση να προστατευουμε τον εαυτο μας, χωρις βεβαια να ξεχναμε το αυτονοητο που ειναι οτι στοχος ολων των παικτων θα πρεπει να ειναι να βαλλουν με ασφαλεια και χωρις να θελουν να πονεσουν ή να τραυματισουν τον αντιπαλο τους.
Αυτο ειναι ενα αρνητικο στοιχειο που εχει το παιχνιδι μας. Εχει αυξημενες πιθανοτητες ατυχηματος , ειδικα για μερικους οπως εμενα που λογω ρεαλισμου παιζουμε με αρκετα εκτεθειμενα τα προσωπα μας.

Φιλε Κωστα αλλαγη στους κανονες δεν θα γινει αφου ετσι και αλλιως εδω στο Ρεθυμνο γρηγορα ειδαμε οτι υπαρχουν θεματα και κατεβασαμε τα ορια στα πεδια woodland στα 350 fps. Επισης οπως προαναφερα αυτο που συμμετειχες ηταν ενα καθημερινο παιχνιδι οπου ενας απο τους σκοπους που εξυπηρετει ειναι να γνωριζει σε καινουργιους φιλους το παιχνιδι μας , αυτο δεν θα μπορουσε να γινει εαν στησουμε τα καθημερινα παιχνιδια συμφωνα με τους ορους και τις απαιτησεις των παλιων παικτων. Οι καινουργιοι δεν μπορουν να ακολουθησουν ουτε τους πολλους περιορισμους ουτε τους προσθετους κανονισμους που συνηθως βαζουμε με αποτελεσμα ο κινδυνος παρεξηγησεων και φυσικα τραυματισμων αυξανει. Ασε που δεν περναει καλα κανεις αφου οι μισοι δεν μπορουν να ακολουθησουν. Ολα αυτα που αναφερω ειναι αποτελεσμα πειραματισμων , εντονου προβληματισμου και εμπειριας των παλαιοτερων μελων τις κοινοτητας.

Γενικα η βασικοτερη αρχη της Rethimno Airsoft ειναι οτι οι παλιοτεροι και το συμβουλιο ειμαστε εδω για να προσφερουμε σε ολους την ομορφια του παιχνιδιου οπως αυτο το βλεπει ο καθενας. Παιχνιδια θα γινονται και για αυτους που θελουν να αδειαζουν 100000ββς σε καθε παιχνιδι αλλα και για τους λατρεις milsim, αυτους που θελουν να φορτωθουν 20 κιλα πραγματα και να ριξουν 100ββς σε ενα 10ωρο παιχνιδι.

Συγνωμη που με αφορμη το δικο σου ατυχες περιστατικο επεκτείνομαι τοσο πολυ, θεωρω οτι ειναι για το καλο ολων μας!

Με εκτιμηση
Στέλιος Μαθιουδάκης
Γενικος συντονιστης Rethimno Aisoft

_________________


Εικόνα

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
162Λοχαγός


Ιδρυτικό μέλος
Διοικητής
MILSIM
Διοργανωτής
Εκπαιδευτής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μία Συγνώμη ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιαν 2014, 13:09 
Φιλοξενούμενος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 29 Οκτ 2013, 03:29
Δημοσιεύσεις: 8
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 04 Ιουν 2010
Τοποθεσια: Chania
Ομαδα: Greek Airsoft Sniper Community
Ευχάριστω τουλάχιστον εσένα που βγήκες να εκφράσεις μια ''γενική συγνώμη''

Ο Εκπρόσωπος όμως δε μου λέει κάτι.

Χρειάζομαι τη συγνώμη από αυτόν που πρέπει...

Εγώ βλέπω πώς συνεχίζεται και κρύβεται αυτός ο ''έμπειρος'' παίκτης γιατί δε ξέρω πόσο καιρό παίζει και πως γιατί δε ξέρω να παίζετε πολλά χρόνια airsoft στο Ρέθυμνο,συνεπώς δε καταλαβαίνω την τρελή εμπειρία του....
Από πότε είναι εντός κανονισμών να κάνεις τον άλλον να βγάλει μαγουλάδες στα 7 μέτρα με 3 δευτερόλεπτα ριπή ;{εχω ακομα τις μπιλιες του παιδιου αν τις χρειάζεται... :P }
Έστω και μία μπίλια δεν φτάνει για να βγεί ο άλλος έξω; ή ακόμα και 3 ή 4 ;Πρέπει να ρίξει ένα καφάσι ;
Δε μπορεί να δει στα 7 !!!!!!!! μετρα πως ΟΛΕΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΤΟΧΟ ?????

Είσαι πολύ λάθος στο ό,τι φταίει αυτός που παθαίνει τη ζημειά φίλε Στέλιο....Και όχι μόνο λάθος αλλά εντάξει καλύτερα να ξανασκεφτείς αυτό που έγραψες γιατί είναι μεγάλη βλακεία σόρρυ κιόλας....Είναι ό,τι πιο παράλογο έχω ακούσει...
Δλδ και γκαντέμης μέσα στην ατυχία μου και φταίω κιόλας που ο άλλος είναι όχι απλά μη έμπειρος αλλά ό,τι να ναι !
Όχι δεν έχω απλά στεναχωρεθεί έχω εξαγριωθεί για την ακρίβεια γιατί έκανα 70 χιλιόμετρα για να έρθω να παίξω σαν άνθρωπος και μου σπάνε δόντια....
Το γεγονός πως σου έχει σπάσει και εσένα δόντι με ενα μοναδικό μπαλάκι απο τα 20 μέτρα ειναι τελειως διαφορετική ιστορία....
Οταν φας 80 μπαλάκια στα 7 μέτρα στη μούρη ξαναπες μου αν έχω δίκιο :P Να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη .

Επίσης το τελευταίο που λες και αντιγράφω αυτούσια τα λόγια σου
''Φιλε Κωστα αλλαγη στους κανονες δεν θα γινει αφου ετσι και αλλιως εδω στο Ρεθυμνο γρηγορα ειδαμε οτι υπαρχουν θεματα και κατεβασαμε τα ορια στα πεδια woodland στα 350 fps. Επισης οπως προαναφερα αυτο που συμμετειχες ηταν ενα καθημερινο παιχνιδι οπου ενας απο τους σκοπους που εξυπηρετει ειναι να γνωριζει σε καινουργιους φιλους το παιχνιδι μας , αυτο δεν θα μπορουσε να γινει εαν στησουμε τα καθημερινα παιχνιδια συμφωνα με τους ορους και τις απαιτησεις των παλιων παικτων. Οι καινουργιοι δεν μπορουν να ακολουθησουν ουτε τους πολλους περιορισμους ουτε τους προσθετους κανονισμους που συνηθως βαζουμε με αποτελεσμα ο κινδυνος παρεξηγησεων και φυσικα τραυματισμων αυξανει. Ασε που δεν περναει καλα κανεις αφου οι μισοι δεν μπορουν να ακολουθησουν. Ολα αυτα που αναφερω ειναι αποτελεσμα πειραματισμων , εντονου προβληματισμου και εμπειριας των παλαιοτερων μελων τις κοινοτητας''

Δεν ήθελα ούτε περίμενα αλλαγή στους κανόνες καθώς επίσης δεν ήταν αυτή η κύρια απαίτηση μου .Επίσης ΜΕΓΑ λάθος σαν εκπρόσωπος που λες το ο,τι στα καθημερινά παιχνίδια δεν υπάρχει η ίδια προσοχή με τα σενάρια και τα milsim ... Πώς πας και φτιάχνεις σενάριο χωρίς να έχεις βάσεις από απλά καθημερινά παιχνίδια ; Πως περιμένεις να έχεις σωστή συμπεριφορά στα μεγάλα σενάρια ή τα milsim ¨οταν στο καθημερινό έχεις τέτοια γεγονότα να γίνονται ; Πώς γίνεται να περνάει έτσι απαρατήρητο ένα γεγονός σε έναν φιλοξενούμενο ; Αν το πάθαινε άλλος πολύ θα ήθελα να βλεπα την τροπή αυτού του γεγονότος φίλε Στέλιο....

Ήδη από όσους το έχω πει ή το έχουν μάθει υπάρχει γενική κατακραυγή για το γεγονός!

ΚΟΙΝΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ

Να προσφέρετε ναι αλλά και με σωστό τρόπο....
Αν είναι να χάνω ένα δόντι κάθε φορά που έρχομαι καλύτερα να πάω να παίζω στο Section 8 airsoft ....

Και ξαναλέω περιμένω τη συγνώμη του θύτη καθώς για να βοηθήσω στη συμπλοκή ήταν δευτερόλεπτα πριν μαζί με τον κυριάκο βελούδα και το παιδί που φόραγε γιλέκο πράσινο με ένδειξη POLICE . Ήταν μαζί με αυτά τα 2 παιδιά ο θύτης στη συμπλοκή....

Περιμένω απάντηση .

Με εκτίμηση

Κώστας Παπαδάκης
by Greek Airsoft Sniper Community
from Chania Airsoft Community

_________________
To υγιές ανθρώπινο μυαλό δεν ξυπνά κάθε πρωί σκεπτόμενο πώς ίσως είναι η τελευταία του εν ζωή μέρα επάνω στη γη . . .

~The Healthy Human Mind doesn't wake up in the Morning thinking this is its last day on Earth. . .

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μία Συγνώμη ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιαν 2014, 17:31 
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 08:19
Δημοσιεύσεις: 1371
Τοποθεσία: Ρέθυμνο
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 03 Απρ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
λοιπον φιλε Κωστα χωρις καμια παρεξηγηση νομιζω οτι φερεσαι σαν μικρο παιδι!


Bravo Sniper έγραψε:
Ευχάριστω τουλάχιστον εσένα που βγήκες να εκφράσεις μια ''γενική συγνώμη''

Ο Εκπρόσωπος όμως δε μου λέει κάτι.

Δεν σου λεει κατι οτι ασχοληται με το θεμα ο γενικος συντονιστης της κοινοτητας; ποιον θα ηθελες; τον εκπροσωπο της ομοσπονδιας; μηπως με προσβαλει λιγο αυτο και εμενα προσωπικα αλλα και ολη την κοινοτητα που με επελεξε να την εκπροσωπω;

Bravo Sniper έγραψε:
Χρειάζομαι τη συγνώμη από αυτόν που πρέπει...

αυτα ειναι οντως παιδιστικα λογια


Bravo Sniper έγραψε:
Εγώ βλέπω πώς συνεχίζεται και κρύβεται αυτός ο ''έμπειρος'' παίκτης γιατί δε ξέρω πόσο καιρό παίζει και πως γιατί δε ξέρω να παίζετε πολλά χρόνια airsoft στο Ρέθυμνο,συνεπώς δε καταλαβαίνω την τρελή εμπειρία του....

τι σημαινει κρυβεται; σε φοβαται δηλαδη; και τι σημαινει εμπειρος για εσενα παικτης ; καποιος που παιζει 4 χρονια ; 10 χρονια ; 100; και ποιος μιλησε για τρελη εμπειρια; εσυ δηλαδη θεωρησε εμπειρος που φερεσαι ετσι με αυτο που συνεβη; εαν μετραει η αποψη μου δηλαδη για εσενα, που απο οτι φαινεται δεν μετραει και πολυ αφου συνεχιζεις να τραβας το θεμα.

Bravo Sniper έγραψε:
Από πότε είναι εντός κανονισμών να κάνεις τον άλλον να βγάλει μαγουλάδες στα 7 μέτρα με 3 δευτερόλεπτα ριπή ;{εχω ακομα τις μπιλιες του παιδιου αν τις χρειάζεται... :P }
Έστω και μία μπίλια δεν φτάνει για να βγεί ο άλλος έξω; ή ακόμα και 3 ή 4 ;Πρέπει να ρίξει ένα καφάσι ;
Δε μπορεί να δει στα 7 !!!!!!!! μετρα πως ΟΛΕΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΤΟΧΟ ?????

πες μου που λενε οι κανονισμοι του παιχνιδιου γενικα, αλλα και ειδικα της κοινοτητας μας οτι απαγορευετε καποιος να βαλλει με ριπη σε καποιον αλλο με 350fps αεροβολο σε αποσταση πανω απο πεντε βηματα ή πεντε μετρα; το συμβαν ειναι εντος κανονισμων μην επιμενεις , οστοσο σου ειπα , και το ηθικο ειναι αυτο, οτι συνεχεια προσπαθουμε να βελτιωνουμε ολους τους παικτες μας και να εχουμε σαν πρωτευων να μην προξενουμε περιττο πονο ο ενας στον αλλο.

Bravo Sniper έγραψε:
Είσαι πολύ λάθος στο ό,τι φταίει αυτός που παθαίνει τη ζημειά φίλε Στέλιο....Και όχι μόνο λάθος αλλά εντάξει καλύτερα να ξανασκεφτείς αυτό που έγραψες γιατί είναι μεγάλη βλακεία σόρρυ κιόλας....Είναι ό,τι πιο παράλογο έχω ακούσει...
Δλδ και γκαντέμης μέσα στην ατυχία μου και φταίω κιόλας που ο άλλος είναι όχι απλά μη έμπειρος αλλά ό,τι να ναι !

ενταξει φιλε σεβαστη η γνωμη σου, ελα την επομενη φορα παιξε με το μαγιο και εαν χτυπησεις θα φταινε η αλλοι που δεν σημαδευουν το μαγιο! αυτο μου λες τωρα ουσιαστικα. Εδω εχουμε να κανουμε με ενα παιχνιδι σπορ που αγγιζει τα ορια του extreme sport και εσυ επιμενεις να μου λες οτι ''εγω δεν θα ειμαι προστατευμενος πληρως και να προσεχετε που θα μου ριχνετε''

Bravo Sniper έγραψε:
Όχι δεν έχω απλά στεναχωρεθεί έχω εξαγριωθεί για την ακρίβεια γιατί έκανα 70 χιλιόμετρα για να έρθω να παίξω σαν άνθρωπος και μου σπάνε δόντια....

κοψε κατι φιλε , δεν πηγα ποτε σε καποιο αλλο μερος εγω και να απαιτω ιδιαιτερη μεταχείριση, παιρνω τα ρισκα μου και παω, δεν καταλαβα οτι επρεπε να νοιωθουνε υποχρεωμενοι οι αλλοι που παω στα παιχνιδια τους!
και στο κατω κατω το παρουσιαζεις λες και σε βαλανε στο σημαδι ολοι επειδη ειχαν κατι μαζι σου!

Bravo Sniper έγραψε:
Το γεγονός πως σου έχει σπάσει και εσένα δόντι με ενα μοναδικό μπαλάκι απο τα 20 μέτρα ειναι τελειως διαφορετική ιστορία....
Οταν φας 80 μπαλάκια στα 7 μέτρα στη μούρη ξαναπες μου αν έχω δίκιο :P Να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη .

για να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη εχω φαει πολλες φορες ββς απο κοντα , θα μπορουσε να σπασει και δοντι αλλα δεν εκανα σαν εσενα και ουτε κατηγορουσα τον αλλο. Εγω παντα κοιταζω τι κανω εγω για να μην παθω ζημια και αφου εγω δεν ειμαι πληρως προστατευμενος τοτε δεν μου φταινε οι αλλοι! Εσενα θα εσπαγε το δοντι εαν φορουσες μασκα; γιατι δεν φορουσες μασκα; δεν ξερεις οτι οταν παιζεις αυτο το παιχνιδι υπαρχει πιθανοτητα να σπασει καποιο δοντι σου;

Bravo Sniper έγραψε:
Επίσης το τελευταίο που λες και αντιγράφω αυτούσια τα λόγια σου
''Φιλε Κωστα αλλαγη στους κανονες δεν θα γινει αφου ετσι και αλλιως εδω στο Ρεθυμνο γρηγορα ειδαμε οτι υπαρχουν θεματα και κατεβασαμε τα ορια στα πεδια woodland στα 350 fps. Επισης οπως προαναφερα αυτο που συμμετειχες ηταν ενα καθημερινο παιχνιδι οπου ενας απο τους σκοπους που εξυπηρετει ειναι να γνωριζει σε καινουργιους φιλους το παιχνιδι μας , αυτο δεν θα μπορουσε να γινει εαν στησουμε τα καθημερινα παιχνιδια συμφωνα με τους ορους και τις απαιτησεις των παλιων παικτων. Οι καινουργιοι δεν μπορουν να ακολουθησουν ουτε τους πολλους περιορισμους ουτε τους προσθετους κανονισμους που συνηθως βαζουμε με αποτελεσμα ο κινδυνος παρεξηγησεων και φυσικα τραυματισμων αυξανει. Ασε που δεν περναει καλα κανεις αφου οι μισοι δεν μπορουν να ακολουθησουν. Ολα αυτα που αναφερω ειναι αποτελεσμα πειραματισμων , εντονου προβληματισμου και εμπειριας των παλαιοτερων μελων τις κοινοτητας''

Δεν ήθελα ούτε περίμενα αλλαγή στους κανόνες καθώς επίσης δεν ήταν αυτή η κύρια απαίτηση μου .Επίσης ΜΕΓΑ λάθος σαν εκπρόσωπος που λες το ο,τι στα καθημερινά παιχνίδια δεν υπάρχει η ίδια προσοχή με τα σενάρια και τα milsim ... Πώς πας και φτιάχνεις σενάριο χωρίς να έχεις βάσεις από απλά καθημερινά παιχνίδια ; Πως περιμένεις να έχεις σωστή συμπεριφορά στα μεγάλα σενάρια ή τα milsim ¨οταν στο καθημερινό έχεις τέτοια γεγονότα να γίνονται ; Πώς γίνεται να περνάει έτσι απαρατήρητο ένα γεγονός σε έναν φιλοξενούμενο ; Αν το πάθαινε άλλος πολύ θα ήθελα να βλεπα την τροπή αυτού του γεγονότος φίλε Στέλιο....

δεν καταλαβαινω γιατι διαστρεβλωνεις αυτα που γραφω αλλα και αυτα που εχεις δει στα παιχνιδια μας. Εχεις δει πουθενα καμια εκπτωση στους κανονισμους ασφαλειας ; εχεις δει καμια ελαστικοτητα στην σοβαροτητα που δειχνουμε στην συμπεριφορα των παικτων μας; υπαρχουν συγκεκριμενες λειτουργιες που ακολουθουμε για να μην καταστρεφουμε το παιχνιδι κανενος, και αυτες ακολουθουνται κατα γραμμα. που λεω εγω οτι στα καθημερινα παιχνιδια δεν υπαρχει προσοχη και αυστηροτητα στους κανονισμους; αντιθετα λεω οτι πρεπει να ειματε ακομα πιο προσεκτικοι διοτι: ''πρεπει να συνυπολογισουμε οτι σε ενα καθημερινο παιχνιδι της κοινοτητας μας ( σε αντιθεση με ενα σεναριακο οπου οι συμμετοχες ειναι περιορισμενες σε παλαιοτερους παικτες) το ρισκο ειναι ακομα μεγαλυτερο για καποιο ατυχημα διοτι μπορουν να λαβουν μερος και απειροι παικτες οι οποιοι εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να σου ριξουν ριπη απο τα δυο μετρα.''

Bravo Sniper έγραψε:
Ήδη από όσους το έχω πει ή το έχουν μάθει υπάρχει γενική κατακραυγή για το γεγονός!

φιλε δεν ξερω για τι πραγμα μιλας και για ποιους; δηλαδη ολοι αυτοι που το ειπες ακουσανε και τις δυο πλευρες και εβγαλαν πορισμα; αυτοι δεν εχουν χτυπησει κανενα συμπακτη τους καταλαθος; εαν ειναι ετσι μαζευτειτε να παιζετε εσεις οι τελειοι, εμπειροι και καταπληκτικοι παικτες, που δεν ποναει ποτε ο ενας τον αλλο και αφηστε εμας τους ασχετους στην μοιρα μας να καταστραφουμε με την παροδο του χρονου!

Bravo Sniper έγραψε:
ΚΟΙΝΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ

εδω συμφωνουμε , το εχεις παει το πραγμα στο Θεο!!
Bravo Sniper έγραψε:
Να προσφέρετε ναι αλλά και με σωστό τρόπο....
Αν είναι να χάνω ένα δόντι κάθε φορά που έρχομαι καλύτερα να πάω να παίζω στο Section 8 airsoft ....

πολλες υπερβολες ρε φιλε , πολλες υπερβολες!!

Bravo Sniper έγραψε:
Και ξαναλέω περιμένω τη συγνώμη του θύτη καθώς για να βοηθήσω στη συμπλοκή ήταν δευτερόλεπτα πριν μαζί με τον κυριάκο βελούδα και το παιδί που φόραγε γιλέκο πράσινο με ένδειξη POLICE . Ήταν μαζί με αυτά τα 2 παιδιά ο θύτης στη συμπλοκή....

σε ενημερωνω λοιπον οτι ο ''θυτης'' για σενα , ( συμφωνα και με αυτα που αναφερεις) , ειναι ο pikantikos, επισης σε ενημερωνω οτι το θεμα δεν το εχω συζητησει μαζι του αναλυτικα και το μονο που μου ειπε καθως αποχωρουσαμε χθες ειναι οτι σου εριξε ριπη απο τουλαχιστον 10-15 μετρα και εσυ ησουν πισω απο θαμνο, και για αυτο η ριπη. πραγμα το οποιο επιβεβαιωσε και ο Κυριακος.

Για εμενα ο τροπος που χειριζεσαι το θεμα ειναι απαραδεκτος προσβλητικος και επιθετικος. Εαν ειμουν στη θεση του pikantikos δεν θα ασχολουμουν καθολου με το θεμα, επειτα απο τον τροπο που το χειριστηκες. Ας κανει οτι νομιζει ετσι και αλλιως δεν εχω μιλησει μαζι του απο το παιχνιδι.

Προσωπικα ειμαι πολυ περηφανος για τον κοσμο που εχει η κοινοτητα μας , για το επιπεδο παιχνιδιου που εχουμε και για τα οσα εχουμε κανει σε συντομο χρονικο διαστημα. Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχουμε τα αρνητικα θεματα μας , τις ατελειες μας και οτι γενικα εχουμε πολυ δρομο ακομα για να φτασουμε τους στοχους μας. ειμαστε ομως απο πανω σε ολα αυτα, συγκεντρωμενοι και προσπαθουμε με αγνα και αντικειμενικα κριτηρια για το καλυτερο του παιχνιδιου και της κοινοτητας μας! Για αυτο και περναμε καλα και το ευχαριστιομαστε αλλωστε!!

δεν θα ηθελα να απαντησεις περαιτερω και θα προτιμουσα το ολο θεμα να σταματησει εδω στο φορουμ. νομιζω οτι εξαντλησαμε τον γραπτο λογο. Καλυτερα οτι αλλο ειναι να το συζητησουμε απο κοντα ωστε να λυθουν και οι οποιες παρεξηγησεις που εχουν δημιουργηθει!


Στέλιος Μαθιουδάκης
Γενικός συντονιστής Rethimno Aisoft

_________________


Εικόνα

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
162Λοχαγός


Ιδρυτικό μέλος
Διοικητής
MILSIM
Διοργανωτής
Εκπαιδευτής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μία Συγνώμη ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιαν 2014, 17:48 
Φιλοξενούμενος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 29 Οκτ 2013, 03:29
Δημοσιεύσεις: 8
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 04 Ιουν 2010
Τοποθεσια: Chania
Ομαδα: Greek Airsoft Sniper Community
Ok μάλλον έχω άδικο ....
Καλή συνέχεια ...

_________________
To υγιές ανθρώπινο μυαλό δεν ξυπνά κάθε πρωί σκεπτόμενο πώς ίσως είναι η τελευταία του εν ζωή μέρα επάνω στη γη . . .

~The Healthy Human Mind doesn't wake up in the Morning thinking this is its last day on Earth. . .

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 5 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

POWERED_BY

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com

ChesterBlue © 2012 by FanFanLaTuFlippe
Διαγραφή cookies Δ. Συζήτησης
Η ομάδα
Κορυφή
Αρχική Σελίδα
Συχνές Ερωτήσεις
Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]