Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 24 Δημοσιεύσεις ]   
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Αύγ 2013, 12:11 
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 08:19
Δημοσιεύσεις: 1371
Τοποθεσία: Ρέθυμνο
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 03 Απρ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
Πεδίο: Άγιο Πνεύμα Ατσιποπουλου, Ρέθυμνο (Woodland)

Ημερομηνία Διεξαγωγής: ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2013
Ώρα συγκέντρωσης: 8:30
Προετοιμασία - Ενημέρωση: 9:00
Έναρξη : 9:15
Τύπος παιχνιδιού: Ανοικτό για όλους
Διάρκεια: 2,5-3 ώρες
Δήλωση Συμμετοχών : ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12:00 ΒΡΑΔΥ

ΣΧΟΛΙΑ / ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

ειδικες προυποθεσεις δεν υπαρχουν

ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ AIRSOFT ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ, ΠΑΙΖΟΥΜΕ AIRSOFT ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ :D

_________________


Εικόνα

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
162Λοχαγός


Ιδρυτικό μέλος
Διοικητής
MILSIM
Διοργανωτής
Εκπαιδευτής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Αύγ 2013, 12:22 
Ανενεργό Μέλος

Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 16:22
Δημοσιεύσεις: 9
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2008
Τοποθεσια: Heraklion
μέσα

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Αύγ 2013, 12:52 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 16:23
Δημοσιεύσεις: 257
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Απρ 2013
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
Ομαδα: Jungle Fuckers !!!
Μέσα!!

_________________
Εικόνα"We are not fighters in the jungle..."
"We dont fight for the jungle..."
"WE ARE THE JUNGLE!"


-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
70ΑρχιλοχίαςPLATINUM AIRSOFTER

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Αύγ 2013, 22:04 
Δόκιμο Μέλος

Εγγραφή: 17 Ιούλ 2013, 16:45
Δημοσιεύσεις: 5
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2013
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Μέσα 50/50

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Αύγ 2013, 13:03 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 17:26
Δημοσιεύσεις: 206
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 15 Απρ 2013
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
Ομαδα: Jungle Forces
VSaico έγραψε:
Μέσα!!

Έφτιαξες το οπλάκι σου και μου δηλώνεις από τούς πρώτους τώρα ε? :P
Μέσα και εγώ..

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Αύγ 2013, 13:29 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 16:23
Δημοσιεύσεις: 257
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Απρ 2013
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
Ομαδα: Jungle Fuckers !!!
GCapone έγραψε:
Έφτιαξες το οπλάκι σου και μου δηλώνεις από τούς πρώτους τώρα ε? :P
Μέσα και εγώ..



Ήρθανε και τα μπιλάκια του Γιαπωνέζου και ποιος είδε fps και δε φοβήθηκε!! Θα τα πούμε το μεσημέρι τρελέ!!
Respect σε Jungle Forces!!

_________________
Εικόνα"We are not fighters in the jungle..."
"We dont fight for the jungle..."
"WE ARE THE JUNGLE!"


-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
70ΑρχιλοχίαςPLATINUM AIRSOFTER

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Αύγ 2013, 19:15 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Ιούλ 2013, 15:00
Δημοσιεύσεις: 346
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 20 Μάιος 2013
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
Μέσα!!

_________________
S.O.N.AR

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
280Λοχίας--

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Αύγ 2013, 19:21 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:32
Δημοσιεύσεις: 47
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 05 Νοέμ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
μεσα 50/50

_________________
" "

Καρολος Μ.


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
60ΑρχιλοχίαςΟμαδάρχης
Διοικητής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Αύγ 2013, 23:27 
Μέλος Rethimno Airsoft

Εγγραφή: 24 Ιούλ 2013, 17:12
Δημοσιεύσεις: 159
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2008
Τοποθεσια: ΓΕΡΑΝΙ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
μεσα

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
35Λοχίας---

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Αύγ 2013, 11:50 
Ανενεργό Μέλος

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 12:33
Δημοσιεύσεις: 133
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Μάιος 2013
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
50/50

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
24ΛοχίαςΟμαδάρχης
Medic
Ασυρματιστης

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Αύγ 2013, 13:16 
Ανενεργό Μέλος

Εγγραφή: 31 Ιούλ 2013, 19:50
Δημοσιεύσεις: 29
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2008
Τοποθεσια: ΡΕΘΥΜΝΟ
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ + 1

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
35Λοχίας---

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Αύγ 2013, 21:46 
Ανενεργό Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 14 Ιούλ 2013, 23:43
Δημοσιεύσεις: 91
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 07 Μάιος 2013
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: JUNGLE FORCES
Μεσα+Βαγγελης+Νικος

_________________
Εικόνα"We are not fighters in the jungle..."
"We dont fight for the jungle..."
"WE ARE THE JUNGLE!"

---------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
74Αρχιλοχίας---

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Αύγ 2013, 23:21 
Μέλος Rethimno Airsoft

Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 21:51
Δημοσιεύσεις: 24
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2003
Τοποθεσια: ΡΕΘΥΜΝΟ
μέσα

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
12Δεκανέας---

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Αύγ 2013, 23:38 
Ανενεργό Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 02:26
Δημοσιεύσεις: 19
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 17 Νοέμ 2012
Τοποθεσια: ρεθυμνο
50/50

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
55Λοχίας---

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Αύγ 2013, 09:57 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 17:26
Δημοσιεύσεις: 206
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 15 Απρ 2013
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
Ομαδα: Jungle Forces
Λίγο καθυστερημένα αλλά ήταν απόφαση τελευταίας στιγμής, θα έχουμε +1 καλεσμένο ο οποίος ήταν Καρδίτσα λόγο σπουδών και μόλις γύρισε πίσω στον τόπο του σκέφτοντας να ξεκινήσει και αυτός το πολυαγαπημένο μας χόμπι :P

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Αύγ 2013, 10:47 
Ανενεργό Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 14:56
Δημοσιεύσεις: 7
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2012
Τοποθεσια: rethymno
Ομαδα: PSYCHO KILLERS
μεσα 70/30-14%Χ187>153-4

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Αύγ 2013, 15:10 
Ανενεργό Μέλος

Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 20:13
Δημοσιεύσεις: 5
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 11 Μαρ 2013
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: PsychoKillers
Μεσαααααααααααααααααα!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Αύγ 2013, 19:25 
Φιλοξενούμενος

Εγγραφή: 17 Ιούλ 2013, 17:33
Δημοσιεύσεις: 24
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιαν 2011
Τοποθεσια: chania
μεσα!ζητω συγνωμη για την δηλωση μου τελευταια στιγμη :roll:

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Σεπ 2013, 16:18 
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 08:19
Δημοσιεύσεις: 1371
Τοποθεσία: Ρέθυμνο
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 03 Απρ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
ωραιο παιχνιδακι και σημερα. μπραβο σε ολους.

ωστοσο ειχαμε μερικα θεματα:

1ον. για να μην εχουμε παρεξηγησεις ξεκαθαριζουμε οτι εαν ειμαστε πισω απο καποιο θαμνο και μας ερθει ββ τοτε βγαινουμε εξω, αυτο δεν ειναι εξοστρκισμος αλλα ελαφρια αλλαγη πορειας. επισης γενικα απο την εμπειρια μου σας λεω οτι δεν παρχει περιπτωση καποιος να ριξει μια καλη ριπη σε θαμνο και να μην φαω ββ, μονο εαν ο θαμνος ειναι πολυ πολυ πυκνος ή εαν ειμαι πολυ πολυ τυχερος.

2ον. κατι δεν παει καλα με την χρηση της επιλογης 50-50 οταν δηλωνουμε συμμετοχη , σημερα το νοιωσαμε πολυ εντονα αφου κανεις απο οσους ειχαν δηλωσει με αυτον τον τροπο δεν ηρθε. θα θεσω θεμα στο διοικητικο συμβουλιο να μην υπαρχει πλεον αυτη η επιλογη, ( επειτα και απο απαιτηση των παρευρισκομενων του σημερινου παιχνιδιου.)

3ον. παλι ειχαμε την περιπτωση παικτες που δηλωσαν οτι θα ερθουν να μην παρευρεθουν τελικα και καποιοι χωρις να ειδοποιησουν. και το συγκεκριμενο θεμα θα τεθει σε συζητηση στο ΔΣ. γενικα εφιστω την προσοχη σε ολους οτι παιχνιδι δεν μπορει να γινει εαν δεν σεβομαστε ο ενας τον αλλο και εαν δεν δειχνουμε την ελαχιστη τυπικοτητα σε καποια θεματα οπως αυτο της δηλωσης της συμμετοχης μας. παρακαλω σοβαροτητα!

_________________


Εικόνα

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
162Λοχαγός


Ιδρυτικό μέλος
Διοικητής
MILSIM
Διοργανωτής
Εκπαιδευτής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2013, 08:35 
Ανενεργό Μέλος

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 12:33
Δημοσιεύσεις: 133
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Μάιος 2013
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Αγαπητε φιλε και συνπαιχτη Στελιο.Με αφορμη τη κατατοπιστκοτατη δηλωση σου για τα παραπανω φλεγοντα θεματα για ολη τη κοινοτητα εχω την αναγκη να καταθεσω τα εξης.Οσων αφορα τα θεματα 1 και 3 ειναι αρκετες οι φορες που ειχα την επιθυμια να εκφερω την γνωμη μου και μαλιστα εντονα για τα θεματα αυτα.τι με σταματουσε? Η σοφοτατες συμβουλες καποιων παλιοτερων απο μενα "αστο καλυτερα,μη χαλαστουν τα παιχνιδια,καντο διακριτικα κ.α.Για το 2ο θεμα ομως οπως προειπα ενιωσα την"αναγκη" και το εννοω να εκφερω γνωμη.Ο λογος ειναι ο εξης.Τη δηλωση 50-50 τη βλεπω οσους μηνες παιζω airsoft.Εαν δημιουργουσε προβλημα θα επρεπε κατα τη ταπεινη μου γνωμη να ειχε ακυρωθει εξ ερχης.Παρ΄ολα αυτα μπορει να πει καποιος "ποτε δεν ειναι αργα".Προσωπικα πιστευω οτι σωστα υπαρχει.Και θα εξηγησω γιατι.Το πρωτο 50 δηλωνει την επιθυμια του παιχτη για το συγκεκριμενο παιχνιδι και αυτο τιμαει αυτον τον οποιο κανει τοσο κοπο να στησει ενα παιχνιδι.Το αλλο 50 ομως ειναι οι καταστασεις - συγκυριες τη περιοδο αυτη που διανυει ο καθε παιχτης και οφειλει να τις αναφερει με καποιο τροπο.Και μπραβο του που δεν συγκαταλεγεται σ αυτους που δηλωνουν πληρη θετικοτητα για το παιχνιδι και πραγματικα εξαφανιζονται .Στο προχθεσινο λοιπον 50-50 υπαγομαι κι εγω .Βεβαια οταν το δηλωσα δε περιμενα αυτο που θα μου συνεβαινε παραμονη παιχνιδιου.Ειχα δυο ατυχηματα ευτυχως με αισιο τελος που μου στερησαν την δυνατοτητα να απολαυσω απ οτι καταλαβα ενα φοβερο παιχνιδι,εστω και καθυστερημενα που θα ερχομουνα .Κλεινοντας απο τη μερια ενος απλου ταπεινου μελους του airsoft θα προτεινα στο συμβουλιο να "εκμεταλευτη" τη δηλωση αυτη του 50-50 διαφορετικα και οχι με την εντολη καταργησεις.Ισως ποιο ελεγχομενα,ισους με αλλους ρολους πανω στο παιχνιδι,ισως...καποιος με μεγαλυτερη πειρα να προτεινει κατι καλυτερο πανω σ αυτο.Ισως.

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
24ΛοχίαςΟμαδάρχης
Medic
Ασυρματιστης

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2013, 09:29 
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 08:19
Δημοσιεύσεις: 1371
Τοποθεσία: Ρέθυμνο
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 03 Απρ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
Αγαπητε φιλε και συνχομπιστα Βαγγελη. ειμαι απολυτα συμφωνος με ολα οσα λες. Οστοσο αυτο που ειδαμε ειναι οτι καθε πραγμα ειναι ενα εργαλειο το οποιο εαν δεν αξιοποιείτε σωστα τοτε το βαζεις στο ραφι. αυτα τα πραγματα κρινονται τις πιο πολλες φορες απο το αποτελεσμα. Δυστυχως και σε αυτην την περιπτωση το αποτελεσμα ηταν αρνητικο, δειχνοντας οτι το εργαλειο της επιλογης 50-50 χρησιμοποιητε καταχρηστικα, γενικα μιλωντας. Δυστυχως οταν εχεις να κανεις με πολυ κοσμο καιγονται τα χλωρα μαζι με τα ξερα. δεν ειναι τυχαιο οτι σε παρα πολλες κοινοτητες σαν την δικη μας επιβαλεται η θετικη ή η αρνητικη δηλωση απο καθε παικτη για το εαν μπορει να παρευρεθει. χωρις ποσοστα κτλ. Η ερμηνεια που εσυ δινεις της χρησης της επιλογης αυτης ειναι αυτη που ειχαμε σκεφτει και εμεις οταν επιτρεψαμε την χρηση της . Απο οτι βλεπουμε ομως μαλλον δεν λειτουργει αφου δεν αξιοποιείτε ορθα. Με αποτελεσμα να δημιουργητε εκνευρισμος αφου τελικα ακομα και την τελευταια στιγμη δεν ξερει κανεις ποσοι παικτες θα παρεβρεθουν. φαντασου οτι στο τελευταιο παιχνιδι σχεδον το ενα τριτο των παικτων ειχαν χρησιμοποιησει την δηλωση 50-50. αυτα τα ολιγα.............

_________________


Εικόνα

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
162Λοχαγός


Ιδρυτικό μέλος
Διοικητής
MILSIM
Διοργανωτής
Εκπαιδευτής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2013, 10:40 
Ανενεργό Μέλος

Εγγραφή: 17 Ιούλ 2013, 10:25
Δημοσιεύσεις: 19
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 01 Ιουν 2012
Τοποθεσια: Ατσιπόπουλο
Στέλιος έγραψε:
ωραιο παιχνιδακι και σημερα. μπραβο σε ολους.

ωστοσο ειχαμε μερικα θεματα:

1ον. για να μην εχουμε παρεξηγησεις ξεκαθαριζουμε οτι εαν ειμαστε πισω απο καποιο θαμνο και μας ερθει ββ τοτε βγαινουμε εξω, αυτο δεν ειναι εξοστρκισμος αλλα ελαφρια αλλαγη πορειας. επισης γενικα απο την εμπειρια μου σας λεω οτι δεν παρχει περιπτωση καποιος να ριξει μια καλη ριπη σε θαμνο και να μην φαω ββ, μονο εαν ο θαμνος ειναι πολυ πολυ πυκνος ή εαν ειμαι πολυ πολυ τυχερος.

2ον. κατι δεν παει καλα με την χρηση της επιλογης 50-50 οταν δηλωνουμε συμμετοχη , σημερα το νοιωσαμε πολυ εντονα αφου κανεις απο οσους ειχαν δηλωσει με αυτον τον τροπο δεν ηρθε. θα θεσω θεμα στο διοικητικο συμβουλιο να μην υπαρχει πλεον αυτη η επιλογη, ( επειτα και απο απαιτηση των παρευρισκομενων του σημερινου παιχνιδιου.)

3ον. παλι ειχαμε την περιπτωση παικτες που δηλωσαν οτι θα ερθουν να μην παρευρεθουν τελικα και καποιοι χωρις να ειδοποιησουν. και το συγκεκριμενο θεμα θα τεθει σε συζητηση στο ΔΣ. γενικα εφιστω την προσοχη σε ολους οτι παιχνιδι δεν μπορει να γινει εαν δεν σεβομαστε ο ενας τον αλλο και εαν δεν δειχνουμε την ελαχιστη τυπικοτητα σε καποια θεματα οπως αυτο της δηλωσης της συμμετοχης μας. παρακαλω σοβαροτητα!





ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΗΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ::

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2013, 11:44 
Μέλος Rethimno Airsoft
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 17:26
Δημοσιεύσεις: 206
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 15 Απρ 2013
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
Ομαδα: Jungle Forces
Αγαπητοί μου συμπαίχτες θα ήθελα και εγώ να εκφράσω την γνώμη μου για την επιλογή 50/50 τονίζοντας ότι είμαι κατά αυτής και ο κύριος λόγος για μένα είναι ότι.. Γνωρίζω και κατανοώ απόλυτα ότι τα απρόοπτα μας συμβαίνουν συνεχώς (μιλώντας πάντα σε γενικά πλαίσια) και ίσως ακόμα και εγώ να είχα χρησιμοποιήσει την επιλογή 50/50 στο παρελθόν. Πλέων έχω πάψει να χρησιμοποιώ αυτήν την επιλογή διότι αυτό που έχω καταλάβει και έχω προσέξει, (τουλάχιστον για μένα) είναι ότι μας δημιουργεί ένα αρνητικό ενδιαφέρον για το παιχνίδι που κάποιος διοργάνωσε με στόχο να ευχαριστήσει τους υπόλοιπους. Δυστυχώς για κάποιους όπως και για μένα ο χρόνος τους είναι πολύ περιορισμένος δουλεύοντας 6 μέρες την βδομάδα και έχοντας μια ελεύθερη. Εγώ προσωπικά ήμουν έτοιμος να ακυρώσω την συμμετοχή μου μία μέρα πριν το παιχνίδι μας, βλέποντας ότι το ένα τρίτο είχε χρησιμοποιήσει την επιλογή 50/50 άλλα δεν το έκανα διότι εάν το έκαναν και οι υπόλοιποι η δεν ερχόντουσαν στο παιχνίδι θα φτάναμε στο σημείο αυτοί που θα ακύρωναν όλα όσα είχαν να κάνουν για να παρευρεθούν στο πεδίο, θα ξαναγυρνούσαν στο σπίτι τους και θα απογοητευώταν και ο διοργανωτής του παιχνιδιού καθώς όπως είπα και πριν κάνει αυτόν τον κόπο για να ευχαριστήσει τούς συμπαίχτες του! Γιαυτό λοιπών φίλοι μου προτείνω και εγώ να καταργηθεί αυτή η επιλογή και να δείξουμε όλοι μας σοβαρότητα και υπευθυνότητα. Όσο γινόμαστε πιο σοβαροί και υπεύθυνοι προσελκύουμε περισσότερα άτομα στην κοινότητα μας και πιστεύω ότι αυτός είναι ο μεγάλος μας στόχος εκτός από το να περνάμε καλά! Για τα άτομα που δηλώνουν με σιγουριά "Μέσα" και τελικά δεν παρευρίσκονται στο παιχνίδι, καλό θα ήταν ενημέρωναν πρόωρα στο Forum ώστε να ξέρουμε και εμείς πως θα χειριστούμε την κατάσταση. Πέρα από αυτά, το παιχνίδι μας την Κυριακή ήταν ακόμα ένα ωραίο παιχνίδι σαν όλα τα άλλα και για τις μικρές παρεξηγήσεις με το θέμα "Θάμνος" που συνέβησαν το μόνο που χρειαζόταν είναι να κάνει κάποιος μια μικρή επεξήγηση στο Forum που την έκανε ο φίλος μας ο Στέλιος ώστε να το γνωρίζουν όλοι. Ελπίζω να μην παρεξήγησε κανείς τα λόγια μου διότι ήταν απλώς μια γνώμη που προσέφερα φιλικά!

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2013, 12:04 
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 08:19
Δημοσιεύσεις: 1371
Τοποθεσία: Ρέθυμνο
Ημερομηνία έναρξης ενασχόλησης: 03 Απρ 2011
Τοποθεσια: Ρεθυμνο
Ομαδα: ΑΓΡΙΜΙΑ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΗΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ::[/quote]




αυτο βεβαια ειναι ενα αλλο θεμα που πρεπει να θιξουμε φιλε Κωστα.
Καθε ενας απο εμας εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει και φυσικα γιατι οχι αφου μιλαμε για ενα χομπυ. δυστυχως ομως απο την στιγμη που ειναι ομαδικο οπως το ποδοσφαιρο πχ τοτε δημιουργουνται και καποιες υποχρεωσεις σε καθε ενα απο εμας ξεχωριστα. υπεχρεωσεις που πηγαζουν απο τον σεβασμο που πρεπει να δειχνουμε στον χρονο και την λειτουργια του συνχομπιστα μας. Σε ολους μας θα τυχει να δηλωσουμε συμμετοχη και μετα να ακυρωσουμε , να μην δηλωσουμε και μετα να ερθουμε και οτι αλλο μπορει να σκεφτει ο καθενας. ομως σιγα σιγα ξεχωριζει ο ασυνεπης απο τον συνεπη παικτη, ο προβληματικος (γιατι προβλημα δημιουργηται) απο τον σωστο. Εγω προσωπικα καποιον που δεν ειναι τυπικος και δεν σεβεται τους αλλους συμμετεχοντες και τον διοργανωτη θα προτεινω να απομακρυνεται. ειναι πολυ βολικο να μπαινω και εγω στο φορουμ 12 το βραδυ του Σαββατου και να βλεπω εαν εχουν μαζευτει συμμετοχες και αναλογως να πραττω αλλα ειναι σωστο να εκμεταλευομαι την τυπικοτητα και την συνεπεια των αλλων; οχι αγαπητοι φιλοι αυτο να συμβει μια φορα δυο; ε μετα προκειται για γαιδουρια!!! κανεις δεν θα παιζει αιρσοφτ στις πλατες των αλλων!!!

δεν χρειαζεται κανονικα αλλα μαλλον πως πρεπει να πουμε πως οποιος ειναι σωστος :

-ερχεται στην ωρα του ή ειδοποιει για τυχον καθυστερηση
-δηλωνει συμμετοχη μεσα στο χρονικο πλαισιο που εχει τεθει απο τον διοργανωτη
-δηλωνει εγκαιρα την ακυρωση της συμμετοχης του

δηλαδη ολα αυτα που αναφερονται εδω "ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΜΠΛΟΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ RETHIMNO AIRSOFT" οπου ολοι πρεπει να τα εχουμε μελετησει:
http://www.rethimnoairsoft.gr/domi/%CE% ... CE%BFi-rat

και οπως καταλαβατε πιστευω το να μην δηλωνεις συμμετοχη και να ερχεσαι ειναι κατι που, το λιγοτερο, γενικα θα πρεπει να αποφευγεται.

_________________


Εικόνα

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣΒΑΘΜΟΣΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
162Λοχαγός


Ιδρυτικό μέλος
Διοικητής
MILSIM
Διοργανωτής
Εκπαιδευτής

Κορυφή
Χωρίς σύνδεσηΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 24 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

POWERED_BY

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com

ChesterBlue © 2012 by FanFanLaTuFlippe
Διαγραφή cookies Δ. Συζήτησης
Η ομάδα
Κορυφή
Αρχική Σελίδα
Συχνές Ερωτήσεις
Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]